Lietuva Vokietijos žiniasklaidoje

Uwe Schmidt Industrie-Contact AG, vyresnysis partneris

Mums, kaip Adverum Vokietijos partnerių agentūrai, teko užduotis informuoti Vokietijos žiniasklaidą apie Lietuvą. Šio proceso metu apie Lietuvos įgūdžius ir galimybes sužinojome labai daug ir džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie „Adverum“ komunikacijos kampanijos „Verslios Lietuvos“ vardu. Ko išmokome?  

  • Palyginus su ES vidurkiu, Lietuva pirmauja aukštajame moksle – šiuo metu čia yra yra 41 500 inžinierių, daugiau nei 31 500 IT specialistų ir daugiau nei 40 000 šių dviejų disciplinų studentų.
  • Šalies vyriausybė yra įsipareigojusi plėsti MINT švietimą, todėl Lietuva užima pirmąją vietą Vidurio ir Rytų Europoje pagal universitetų ir įmonių bendradarbiavimą MTEP srityje, o pagal „Bloomberg“ – užima antrą vietą pasaulyje pagal gyventojų, turinčių didesnį, nei vidurinis išsilavinimą.
  • Europos Komisijos duomenimis, Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių, diegdama „Industrie 4.0“ standartus savo ekonominėje ekosistemoje.
  • Automatika, robotika, fotonika, kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – tai tik dalis technologijų, kurių išvystymą skatina Lietuva, padedama švietimo įstaigų, rizikos kapitalo įmonių, taip vadinamų „angelų investuotojų“ įmonių ir visos verslo ekosistemos.
  • Lietuvoje vienam gyventojui tenka daugiausiai lazerių inžinierių pasaulyje.
  • Pagal Pasaulio banko „Doing Business“ ataskaitą, Lietuva užima 11 vietą pasaulyje pagal verslo kūrimo ir plėtros paprastumą – verslo registravimas Lietuvoje gali užtrukti vos kelias dienas. Palyginimui, Vokietija užima tik 22 vietą.

Santrauka:

Apie Lietuvą ir jos galimybes sužinojome daug. Planuojame ir toliau pasakoti apie stipriąsias Lietuvos puses ir abipuses bendradarbiavimo naudas tiek Lietuvai, tiek Vokietijai.