Kaip turėtų komunikuoti lyderiai?

„Adverum“ partneris Aistis Zabarauskas 2021 m. vykusiame Komunikacijos industrijos asociacijos internetiniame seminare „Lyderių komunikacija: veiksmai ir žodžiai“ kalbėjo apie efektyvią komunikaciją ir jos prasmę lyderiaujant.

Pasak A. Zabarausko, sėkmingą lyderio komunikaciją sudaro trys svarbūs punktai: gyventi pagal vertybes, kalbėti tiesą ir užtikrinti, kad veiksmas atitiktų žodį. „Geriausia ir garsiausia komunikacija yra būtent veiksmas, tačiau lyderių komunikacijoje pastebiu per daug žodžio ir veiksmo neatitikimo: tikrosios darbotvarkės maskuojamos pusinėmis tiesomis, patraukliais teiginiais, populiariu tonu, kartais ir žeminant kitą, kuriant dirbtinius įvykius, ir tai didina pasitikėjimo vieni kitais deficitą“, – teigia A. Zabarauskas.

Socialiniai tinklai – taip pat svarbus įrankis, ypač politinėje komunikacijoje. Jo tikslas – palaikyti lyderių santykius su auditorija, o ne generuoti emocinį pasitenkinimą savo populiarumu. Kalbėdamas apie patogią tiesą, A. Zabarauskas akcentuoja, kad lyderiui itin svarbu pajusti balansą, o tai padaryti galima kuo daugiau bendraujant su žmonėmis.

Dėl A. Zabarausko „Lyderių komunikacijos“ mokymų kreipkitės el. paštu hello@adverum.lt.