„Adverum“ padės Lietuvos organizacijoms orientuoti veiklą pagal ESG principus

Komunikacijos paslaugų bendrovė „Adverum“, bendradarbiaudama su Vokietijos ryšių su investuotojais įmone „Cometis AG”, pirmoji Lietuvoje pradeda teikti ESG principų diegimo verslo ir viešojo sektoriaus organizacijose paslaugas. ESG (angl. environmental, social, governance) valdysenos modelis numato, kad organizacijos vykdys veiklą, siekdamos išmatuojamos pažangos aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir korporatyvinio valdymo srityse. 

„Mūsų tikslas – padėti įmonėms orientuotis į rytdienos realybę. Šiuo atveju tai reiškia sukurti ESG strategiją ir įgyvendinti ją visoje tiekimo grandinėje, tokiu būdu padidinant bendrovės vertę ir patrauklumą platesnėje ekosistemoje. Šiame darbe mums padės ilgametę patirtį turintys partneriai iš Vokietijos“, – teigia „Adverum“ vyr. partnerė Ieva Naujalytė. 

ESG modeliu paremta valdysena šiuo metu sparčiai populiarėja pasaulyje. Į ESG fondus investuotų pinigų suma praėjusiais metais išaugo daugiau negu du kartus, prognozuojama, kad iki 2025 m. investicijos sudarys 53 milijardus dolerių – tai yra trečdalį viso pasaulyje profesionaliai valdomo turto. Atsižvelgdamos į kintančią verslo aplinką, bendrovės savo ilgalaikes strategijas ir vertės grandines vis dažniau dėlioja pagal aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir gerosios valdysenos kriterijus, kurie sustiprina reputaciją, padeda pritraukti kapitalo, užtikrina bendrovei ilgalaikę partnerystę su investuotojais, darbuotojais ir vartotojais. 

„Verslas turi labai daug įtakos sprendžiant socialines ir ekologines problemas, taip pat visoms su įmonėmis ir organizacijomis susijusioms interesų grupėms vis daugiau rūpi, kaip jos yra valdomos. Spaudimas verslui būti tvariu pastaruoju metu tik auga, ir įmonėms, kurios veikia pagal ESG kriterijus bei kaupia gerąją praktiką, šios žinios tampa didžiule pridėtine verte. Augantis investuotojų ir klientų sąmoningumas ir noras ne tik sulaukti finansinės grąžos, bet ir padėti pasauliui, turi įtakos visai įmonės tiekimo grandinei. Tai reiškia, kad tos bendrovės, kurioms iš tiesų rūpi aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir gerosios valdysenos klausimai, ir kurios teikia socialinės atsakomybės ataskaitas, įgyja ryškų konkurencinį pranašumą“, – sako Michaelas Diegelmannas, „Cometis AG” įkūrėjas ir generalinis direktorius. 

„Adverum“ Lietuvoje vykdys ESG auditus, rengs strategijas bei priemonių rekomendacijas, konsultuos taktiniame lygmenyje, rengs pasaulinius ESG standartus atitinkančias tvarumo ataskaitas ir įgyvendins komunikacijos kampanijas.